Silvestr 2015

A už je to tady. Konec roku 2015 a Silvestr. Je třeba ohlédnout se zpět a podívat, co jsme stihli a co ne. A jak se nám to vše podařilo.

Ačkoliv jsme s přípravami stavby, tzn. vyřizování různých povolení, projektování atd. začali již v roce 2014 a na podzim jsme udělali skrývku zeminy, jako začátek naší stavby považuji rok letošní, konkrétně den 24. dubna 2015, kdy jsme vykopali základové pásy.

Ztracené bednění a základovou desku jsme dělali svépomocí. Základovou desku jsme zvedali hodně nad terén (v nejnižším místě 1,2 metru) a tak nás základová stála asi 3 násobek mnou předpokládaného rozpočtu.

Po vyzrání betonu následovala stavba obvodových stěn, krovů, pak stavba garáže a vsazení oken. Jsem si vědom, že tento proces zde na webu není popsán, avšak hodlám to co nejdříve napravit. To si také dávám jako předsevzetí do roku 2016 :-).

V letošním roce jsme již také začali čerpat hypotéku. Toto pozitivní informace taky pro mě moc není. Hlavně při pohledu na to, kolik jsme již vyčerpali a kolik nám toho ještě chybí. Zde se opět rozchází náš předpokládaný rozpočet s realitou.

V současné době stavíme v domě příčky a zateplujeme krovy. Svůj svátek jsem včera oslavil nahazováním omítek v garáži. Pokud vše půjde podle plánu, v lednu bude hotova garáž včetně elektroinstalace. Dům je bohužel pracnější. Jakmile budou postaveny sádrokartonové konstrukce v přízemí, budou se dělat stropy a následně stavět příčky v podkroví. V únoru budeme stavět kachlová kamna.

 

A jak jsem si vedl s publikováním na tomto blogu? Celkem je zde 47 článků, z toho pouze 14 bylo napsáno v letošním roce. Nejvíce jsem publikoval v dubnu, celkem 4 články. Jsem si vědom, že to je velmi málo, na druhou stranu, je to práce, za kterou mi nikdo nezaplatí a ani moc nepoděkuje. Tak to mě snad omlouvá :-).

Na web za celý rok zabloudilo cca 2800 unikátních uživatelů a nejčtenější článek byl Antoníček, následován článkem Inženýrské sítě a na třetím místě se opět umístil článek s Antoníčkem – Antoníček je doma.

Napsat komentář