Navyšujeme hypotéku

Už to tak na světě chodí. Peníze prostě mizí. Nevím jak je to možné, ale ubývají rychleji, než přibývají.

Když jsme začínali stavět dům, samozřejmě jsme věděli, že budeme potřebovat hypotéku, jelikož dostatečnou finanční hotovostí jsme nedisponovali. Druhá věc však byla, jak vysokou hypotéku budeme potřebovat. Nakonec však všechny výpočty a odhadl byly k ničemu, protože požadovanou částku jsme stejně nedostali. Danča tehdy pracovala jako agenturní pracovník a její příjem nebyl pro banku asi dostatečně věrohodný. Nezapočetli ho a my dostali půjčeno, kolik jsme dostali. Doufal jsem, že s půjčenou částkou vystačíme, ještě při hrubé stavbě to vypadalo, že vystačíme. Bohužel, nevyšlo. Je třeba navýšit výši našeho hypotečního úvěru.

Naštěstí, navýšení hypotečního úvěru bylo možné. Funguje to tak, že jsme s bankou sepsali úplně novou hypotéku. Ta je samozřejmě na vyšší částku. Touto hypotékou se splatí celý původní úvěr a zbytek peněz nám banka vyplatí. Díky tomu, že jsou nyní úrokové sazby hypoték na samém dně (mimochodem, to nám říkali i loni :-), tak nám úroková sazba vyšla ještě o 0,5% nižší.

S tím, že jsme vlastně vyřizovali novou hypotéku, je spjato několik maličkostí. Znovu běžet ověřit podpis pro zástavní smlouvu, na pojišťovnu zapsat zástavu, na katastr nemovitostí…

Takže mám velkou radost, že můžeme pokračovat ve stavbě a snad ji už i dokončit. A o to menší radost mám, že nám splátka hypotéky stoupla, vzhledem k vyššímu úvěru :-(.

Nezávaznou kalkulaci hypotečního úvěru si můžete online spočítat níže.

No Banner to display

Napsat komentář