Banka nám schválila hypotéku

Pozitivní informace: V současnosti je nejlepší možná doba na pořízení hypotéky. Úrokové sazby jsou tak nízko, že nám všude tvrdí, že níže už jít nemohou. A nám se podařilo této situace využít a uzavřít hypotéku.

Negativní informace: Už vím, co budu platit dalších minimálně 30 let.

Banka nám schválila hypotéku. Mám se radovat nebo ne? Zatím se raduju, ale zároveň doufám, že se jí taky co nejdříve zbavíme :-). Proti nabídnuté kalkulaci, která vyšla na 38 let, protože do rodinných příjmů se nepočítá příjem manželky, která pracuje pod pracovní agenturou, je návrh smlouvy podstatně zajímavější. Doba trvání je zde totiž „pouhých“ 30 let. Takže jestli nevíte, co bude v roce 2044, tak já ano. Pokud se bude dařit, tak skončíme s placením hypotéky. V hloubi duše však doufám, že se nám to podaří urychlit.

Ještě sice nemáme podepsáno, za dva dny už však smlouvy na hypotéku jdeme podepisovat. Financování našeho vysněného domu tak už budeme mít zajištěno, docela problém však je v tom, že to je zatím jediné, co je jisté. Stavební povolení stále nemáme, dokonce o něj ani nemůžeme žádat, protože stále nemáme vyřešenu vodovodní přípojku.

No Banner to display

Ve středu se tedy papírově staneme milionáři. Na papíře budeme mít slíbeny peníze, na které si nemůžeme sáhnout a které ani nikdy neuvidíme pohromadě. Hypotéku totiž nelze čerpat najednou, ale postupně, na základě odhadů postupu stavby. V první fázi se dělal odhad na pozemek. Ten už tedy máme za sebou a hned, jak budeme mít stavební povolení, budeme moct čerpat první balík peněz. Zajímalo by vás, kolik to je? Zkuste si tipnout. Nejlepší tip třeba i odměníme nějakou malou pozorností :-)

Pro úplnost musím doporučit web pro srovnání hypoték, kde po vyplnění pár údajů dostanete velmi přesnou a myslím že i velmi výhodnou nabídku, pěkně online, od klávesnice svého pc, bez složitého obíhání bank.

Spočítejte si nezávazně svou hypotéku online

No Banner to display

One Response to “Banka nám schválila hypotéku”
  1. Peťa U. 30.8.2014

Napsat komentář