Antoníček si užívá svůj nový domov

Antoníček už je doma. Nastěhoval se nám na pozemek, kde teď bude bydlet. Bylo to celkem rychlé. Stačilo najít elektromontážní firmu, která provedla instalaci antoníčka. Vykopali díru pro kabel, který stáhli z elektrického sloupu od HDS, přivedli k antoníčkovi (elektroměrové skříni), zakopali, zapojili. Elektroměrovou skříň bylo potřeba postavit na pilíř. Myslel jsem si původně, že pilíř je potřeba nějak pevně uchytit, např. betonovat, ale naštěstí to není potřeba. Pro pilíř k elektroměrové skříni se pouze vykope díra, do které se pilíř vloží a zasype se. Jakou zvolit hloubku, je na pilíři vyznačeno, není to tedy nic složitého. V pilíři mi pak pánové nechali cca 2 metry přívodního elektrického kabelu navíc, kdyby někdy bylo potřeba s elektroměrovou skříní hýbat. Pravděpodobně se to bude hodit, až budeme jednou dělat oplocení pozemku. Elektroměrovou skříň jsme zvolili pro dvousazbové měření. Plánujeme totiž jednou elektrické vytápění našeho budoucího domu (v kombinaci společně s kachlovými kamny).

Malá rada: I kdyby jste plánovali pouze 1 sazbu, kupte si skříň pro dvousazbové měření. Nikdy nevíte, kdy se něco bude měnit a budete potřebovat dvousazbové měření. Do jednosazbové skříně byste pak elektroměr nenacpali. A jak mi radil pan elektrikář, raději mít větší skříň s menším elektroměrem, než pak mít problém, že velký elektroměr nenacpete do malé skříně. navíc cena skříně pro jednosazbové nebo dvousazbové měření byla úplně stejná.

Na zadní stranu antoníčka jsme si nechali ještě přidělat elektrický rozvaděč. Velmi šikovná věc, která se bude při stavbě hodit. Jsou na něm 2 zásuvky na 230V a jedna zásuvka na 380V, má vlastní pojistky a proudový chránič. Podařilo se mi koupit starší rozvaděč od kamaráda za 1500kč, cena nových rozvaděčů se v současnosti pohybuje kolem 4000kč. Také jsme doplatili podíl na oprávněných nákladech ke zřízení přípojky. Od elektromontážní firmy, která antoníčka namontovala a zapojila jsme dostali elektrorevizi, takže teď zbývá zajet na kontaktní místo ČEZ, uzavřít smlouvu o připojení k distribuční soustavě a můžeme si na pozemku pouštět třeba rádio :).

 

Napsat komentář